След Варна и Добричка област учениците преминават към дистанционно обучение заради бързото разпространение на грип и остри респираторни заболявания. Грипна епидемия е обявена за периода от 19 до 23 януари, съобщи bTV.
Детските градини и ясли ще продължат да работят, но при засилен медицински контрол и строги противоепидемични мерки.
Броят на децата с грипоподобни симптоми нараства, а лекарските кабинети са пълни от ранните часове. В края на миналата седмица пациентите с такива оплаквания при д-р Желка Керанова са се увеличили.
„Има едни оплаквания, които човек би могъл да ги неглижира. Силна болка в гърлото, дори кашлица няма. Това е водещото поне в моята практика и появата на температура на един по-късен етап”, казва тя.
В училище „Христо Ботев“ около 15% от децата отсъстват, а в един от третите класове вече има ученици, които учат онлайн.
От понеделник се въвеждат и допълнителни мерки – свижданията в болниците и социалните заведения ще бъдат временно забранени.
