Учениците от още една област минават онлайн заради грипа

След Варна и Добричка област учениците преминават към дистанционно обучение заради бързото разпространение на грип и остри респираторни заболявания. Грипна епидемия е обявена за периода от 19 до 23 януари, съобщи bTV.

Детските градини и ясли ще продължат да работят, но при засилен медицински контрол и строги противоепидемични мерки.

Броят на децата с грипоподобни симптоми нараства, а лекарските кабинети са пълни от ранните часове. В края на миналата седмица пациентите с такива оплаквания при д-р Желка Керанова са се увеличили.

„Има едни оплаквания, които човек би могъл да ги неглижира. Силна болка в гърлото, дори кашлица няма. Това е водещото поне в моята практика и появата на температура на един по-късен етап”, казва тя.

В училище „Христо Ботев“ около 15% от децата отсъстват, а в един от третите класове вече има ученици, които учат онлайн.

От понеделник се въвеждат и допълнителни мерки – свижданията в болниците и социалните заведения ще бъдат временно забранени.

By Коко Атанасов

Коко Атанасов е автор и редактор, който обича да разказва важните новини ясно и човешки. Интересува се от теми, които засягат ежедневието ни, и вярва, че добрата информация трябва да стига до хората навреме.