39-годишен шофьор беше задържан след катастрофа на Автомагистрала Струма в посока София. Инцидентът е станал в ранните сутрешни часове между 8:00 и 9:00 часа в района на Дупница.
По информация на полицията водачът предприел опасна маневра за изпреварване около 51-вия километър на магистралата. Това довело до леко пътнотранспортно произшествие с друг автомобил.
След сблъсъка шофьорът не спрял, а продължил движението си и напуснал мястото на инцидента. След подаден сигнал полицията започнала издирване на автомобила.
Служителите на реда успели да го открият и спрат около пет километра по-късно – на 46-ия километър от магистралата.
При извършената проверка с дрегер е отчетен изключително висок резултат – 5,95 промила алкохол в издишания въздух. Тестът за наркотични вещества също бил положителен и показал наличие на кокаин.
Мъжът е отказал да даде кръвна проба за лабораторен анализ, като обяснил, че се страхува от игли, съобщава bTV.
Водачът е задържан за срок до 72 часа, а срещу него е образувано досъдебно производство. Обвинението вече е предявено в присъствието на адвокат.
Очаква се Районна прокуратура – Дупница да внесе искане в съда за налагане на най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“.
Проверката показва, че задържаният има дълга история като нарушител на пътя. До момента срещу него са регистрирани 21 нарушения – 12 акта и 9 фиша. Той има и едно предишно осъждане, от което е реабилитиран и което не е свързано с шофиране.
Настоящият случай е първото наказателно производство срещу него за управление на автомобил след употреба на алкохол и наркотични вещества.
