Умира известен сърдечен хирург… Погребението му се провежда с голяма тържественост. След като свещеникът изнася речта си, пред ковчега се спуска завеса и зад нея се появява огромно сърце – символ на професията на лекаря.

След това сърцето бавно се разтваря, ковчегът тръгва към крематориума, скрит зад него, и постепенно изчезва в пламъците.

В този момент сред опечалените някой започва да се подсмихва.

– Вие пък на какво се смеете? – възмутено пита вдовицата.

– Извинете, госпожо, просто си представих моето собствено погребение… – оправдава се мъжът.

– И какво му е смешното?

– Аз съм гинеколог…

By Коко Атанасов

Коко Атанасов е автор и редактор, който обича да разказва важните новини ясно и човешки. Интересува се от теми, които засягат ежедневието ни, и вярва, че добрата информация трябва да стига до хората навреме.