Сват и сватя отивали на гости в съседно село. Пътят минавал през гора. Вървели, вървели и по едно време сватът не издържал и си поискал от сватята. Тя не му отказала.
Като стигнали, минали покрай църквата, но ги заглождила съвестта и влезли вътре да се изповядат.
– Колко пъти съгрешихте? – попитал ги попът.
– Един! – отговорил сватът, но сватята рекла.
– Два, отче, два!
Сватът учудено я изгледал, а тя:
– На връщане няма да търсим пак поп, я!
