Един човек сварил ракия и я разтоварва пред тях и минава съседа:
– Абе комшу сварил си ракия а….хубава ли е ?
– Ела да пробваш стотина грама … ела!
Пийва я оня и се чува:
– Хич не е хубава .
Звучен шамар зад вратъ:
– Не била хубава казваш….ама пиеш а …бегай оттука бе !
След ден пак се виждат и пак :
– Комшу дай да пробваме ракията пак .
– Ела…ей ти една водна чаша … пий и ми кажи как е ?
– Еййй ми тя била хубава бе.
Здрав шамар зад вратъ:
– Значи излъга ме предния път…бегай оттука бе!
След два дни пак се засичат :
– Комшу….тоя път вадя ракия и пробваш …ама нема ме лъжеш като предните пъти.
Налива му един..път…втори. трети..и след петия път изнервен пита :
– Значи много внимавай кво ще кажеш…..хубава или лоша е ракията ?
– Налей още една .
– Ето пий…а кажи де ?
– КОМШУ…ШЕСТА РАКИЯ ПИЯ….И НЕ МОГА ДА ПРЕЦЕНЯ!!!
