Две статуи стоят в парка. Изведнъж при тях слиза добра фея и им казва:
– Стоите тук вече 100 години. Давам ви половин час, в който можете да се движите.
Двете статуи оживяват, хващат се за ръце и хукват към най-близкия храст. Оттам започват да се чуват тежко пъшкане и шумолене на листа.
След известно време излизат от храста. Мъжката статуя поглежда часовника си и казва:
– Имаме още петнайсет минути. Какво да правим дотогава?
Женската статуя отговаря:
– Да направим същото като досега, само че този път ти ще ловиш гълъбите, а аз ще ги осирам!
