Важна промяна в метрото на София: две станции затварят до 20 юни

Две метростанции по линия 3 на метрото в София временно преустановяват работа от днес заради строителни дейности по разширението на подземната железница.

Става въпрос за Метростанция Театрална и Метростанция Хаджи Димитър, които ще останат затворени до 20 юни, съобщиха от Метрополитен.

Какво се променя за пътниците
През следващите около 40 дни влаковете по линия 3 ще се движат само в участъка между Метростанция Горна баня и Метростанция Орлов мост.

Причината за временното спиране е подготовката за следващото разширение на третата линия на метрото към Цариградско шосе.

„Метростанциите спират работа за около 40 дни поради необходимост от технологично отклонение по развитието на метролиния 3. В момента линията се движи до „Левски Г“, а следващото отклонение ще продължи до „Цариградско шосе“. Именно това налага прекъсването“, обясни изпълнителният директор на Метрополитен Николай Найденов.

Подготвят нови станции
Разширението на метрото включва и три нови станции в район „Подуяне“:

  • Метростанция Георги Аспарухов
  • Метростанция Витиня
  • Метростанция Владимир Вазов

Новите спирки ще обслужват кварталите „Левски Г“, „Сухата река“ и „Подуяне“.

По думите на Николай Найденов окончателната дата за пускането им ще стане ясна след разглеждане на доклади за промяна в името на една от станциите.

Хиляди засегнати от промяната
От Метрополитен посочиха, че двете затворени станции се използват от около 45 000 души дневно.

Още в първите часове след спирането на движението част от пътниците продължаваха да слизат към входовете на станциите, без да са разбрали за временната промяна.

By Коко Атанасов

Коко Атанасов е автор и редактор, който обича да разказва важните новини ясно и човешки. Интересува се от теми, които засягат ежедневието ни, и вярва, че добрата информация трябва да стига до хората навреме.