Един от най-емоционалните моменти в последния епизод на Hell’s Kitchen България се случи, когато участникът Цветомир откровено разказа за трудните отношения със семейството си.

Готвачът, който започна участието си в синия отбор, а впоследствие бе преместен в червения от Виктор Ангелов, призна пред всички, че повече от година не е виждал майка си.

Причината за раздялата е напрежение между родителите му и жената, с която живее.

„Не съм обичал никого толкова, колкото моята приятелка. Имам сложни отношения с родителите ми. От една година не съм виждал майка ми. Щом не подкрепят моя избор за семейство, няма какво да направя“, сподели Цветомир.

Писмо от майката

Малко по-късно Виктор Ангелов разкри, че майката на участника се е свързала с продукцията и му е изпратила съобщение.

В него тя изразява болката си от прекъснатата връзка със сина си, но и желанието отново да бъде част от живота му.

„Гордея се с него. Искам просто да го видя. Има приятелка, която не му позволява да говори с мен и баща си. Ние го обичаме и сме горди с него“, гласи част от думите ѝ.

Цветомир обаче обясни, че ситуацията не е такава, каквато родителите му си представят.

„Те възприемат, че тя не ми позволява да комуникирам с тях, а това не е така. Искам да не се месят в живота ми, да не ми се подиграват и обиждат, защото това преля капката на търпението ми. Липсва ми майка ми. Човекът, който цял живот ще те обича, е майката.“

Неочакваното появяване

Кулминацията в епизода настъпи, когато майката на Цветомир се появи изненадващо в ресторанта. Видимо развълнувана, тя сподели пред шеф Ангелов:

„Искам да го прегърна и да му кажа, че се гордея с него.“

Срещата между двамата беше изпълнена с емоции. Цветомир се приближи до майка си, прегърна я и ѝ каза:

„Искам да ме подкрепяш.“

Тя му обеща, че ще бъде до него и дори заяви, че ще се опита да изглади отношенията и с приятелката му Маргарита.

„Добре, обещавам“, каза тя.

Зрителите реагираха бурно

Емоционалната сцена развълнува участниците и гостите в ресторанта, но предизвика и оживени дискусии в социалните мрежи.

Някои зрители поставиха под съмнение искреността на майката, докато други защитиха правото на Цветомир сам да решава за личния си живот.

Сред коментарите се появиха и мнения като:

„Защо не се гордееше с него преди да го дават по телевизията, например когато се е задомил, когато е започнал работа, когато е направил нещо за себе си.“

„За мен е някаква показност от нейна страна с визия като за дискотека (изкуствени мигли, доста къса рокля и други „козметични тунинги“ за майка която иска да се „сдобри “ е доста изкуствена!“

„Страхотно зряло момче. Вероятно е пораснал и с момичето до себе си. Майки и бащи, научете се да не се бъркате във взаимоотношенията на децата си!! Дори и да грешат, те обичат вече друг човек по различен начин.“

Сцената между майка и син се превърна в един от най-коментираните моменти в сезона на Hell’s Kitchen България.

By Коко Атанасов

Коко Атанасов е автор и редактор, който обича да разказва важните новини ясно и човешки. Интересува се от теми, които засягат ежедневието ни, и вярва, че добрата информация трябва да стига до хората навреме.