Един от най-емоционалните моменти в последния епизод на Hell’s Kitchen България се случи, когато участникът Цветомир откровено разказа за трудните отношения със семейството си.
Готвачът, който започна участието си в синия отбор, а впоследствие бе преместен в червения от Виктор Ангелов, призна пред всички, че повече от година не е виждал майка си.
Причината за раздялата е напрежение между родителите му и жената, с която живее.
„Не съм обичал никого толкова, колкото моята приятелка. Имам сложни отношения с родителите ми. От една година не съм виждал майка ми. Щом не подкрепят моя избор за семейство, няма какво да направя“, сподели Цветомир.
Писмо от майката
Малко по-късно Виктор Ангелов разкри, че майката на участника се е свързала с продукцията и му е изпратила съобщение.
В него тя изразява болката си от прекъснатата връзка със сина си, но и желанието отново да бъде част от живота му.
„Гордея се с него. Искам просто да го видя. Има приятелка, която не му позволява да говори с мен и баща си. Ние го обичаме и сме горди с него“, гласи част от думите ѝ.
Цветомир обаче обясни, че ситуацията не е такава, каквато родителите му си представят.
„Те възприемат, че тя не ми позволява да комуникирам с тях, а това не е така. Искам да не се месят в живота ми, да не ми се подиграват и обиждат, защото това преля капката на търпението ми. Липсва ми майка ми. Човекът, който цял живот ще те обича, е майката.“
Неочакваното появяване
Кулминацията в епизода настъпи, когато майката на Цветомир се появи изненадващо в ресторанта. Видимо развълнувана, тя сподели пред шеф Ангелов:
„Искам да го прегърна и да му кажа, че се гордея с него.“
Срещата между двамата беше изпълнена с емоции. Цветомир се приближи до майка си, прегърна я и ѝ каза:
„Искам да ме подкрепяш.“
Тя му обеща, че ще бъде до него и дори заяви, че ще се опита да изглади отношенията и с приятелката му Маргарита.
„Добре, обещавам“, каза тя.
Зрителите реагираха бурно
Емоционалната сцена развълнува участниците и гостите в ресторанта, но предизвика и оживени дискусии в социалните мрежи.
Някои зрители поставиха под съмнение искреността на майката, докато други защитиха правото на Цветомир сам да решава за личния си живот.
Сред коментарите се появиха и мнения като:
„Защо не се гордееше с него преди да го дават по телевизията, например когато се е задомил, когато е започнал работа, когато е направил нещо за себе си.“
„За мен е някаква показност от нейна страна с визия като за дискотека (изкуствени мигли, доста къса рокля и други „козметични тунинги“ за майка която иска да се „сдобри “ е доста изкуствена!“
„Страхотно зряло момче. Вероятно е пораснал и с момичето до себе си. Майки и бащи, научете се да не се бъркате във взаимоотношенията на децата си!! Дори и да грешат, те обичат вече друг човек по различен начин.“
Сцената между майка и син се превърна в един от най-коментираните моменти в сезона на Hell’s Kitchen България.
