Комисията за защита на потребителите (КЗП) установи повторно прилагане на забранени нелоялни практики от страна на мобилен оператор спрямо възрастни хора.
Според КЗП, в някои случаи потребителите са били подвеждани да подписват нови договори за услуги, които не са поискали, въпреки че вече имат активни договори.
„При посещение на офис за проверка на сметка или техническа услуга, клиентите подписват договори за пакетни услуги, които не са заявявали и не им трябват“, посочват от Комисията.
Контролният орган подчертава, че липсата на индивидуален подход и адекватна информация е довела до това потребителите да се съгласяват с условия, които не разбират напълно.
Предоставянето на непълна или подвеждаща информация е причина хората да сключват договори за услуги, които не използват и не са поискали.
КЗП напомня, че действията на оператора нарушават вече влязла в сила заповед на председателя на Комисията, а Законът за защита на потребителите предвижда санкции до 72 000 евро.
