Снимка на болнична вечеря, споделена в социалните мрежи, предизвика бурни реакции сред жители на Плевен. Според майка това е храната, която е била предоставена за едногодишното ѝ дете, настанено в местна болница.
По думите ѝ вечерното меню се е състояло от две филийки хляб с три резена салам.
Публикацията е направена от Милена Кънчовска в една от местните групи във Facebook и за кратко време привлича значително обществено внимание.
„Добър вечер от Окръжна болница с вечеря за дете на 1 година“, пише Кънчовска.
Тя не уточнява в кое отделение е било настанено детето.
Реакции в социалните мрежи
След публикуването на снимката започва оживена дискусия. Много жители на Плевен поставят въпроси дали подобна храна е подходяща за малко дете.
Част от коментарите подкрепят твърденията на майката, докато други смятат, че храната може да е била предназначена за придружителя.
„Иначе искат да се плащат здравни осигуровки, позор, нямам думи!“, коментира Глория Михайлова.
„Да, това е вярно, аз бях с малката, това е вечерята за деца, нямам думи“, твърди Алиса Младенова.
„Това е за майката“, смята Цеца Петрова.
„Само да им плащаме здравни, социални и какви ли не още осигуровки. Срамота“, коментира Вили Василева.
„Ние сме в Европа и сме най-богатите! Жалко за хубавата ни държава!“, коментира Венета Петрова.
„Пълна трагедия, това ли заслужават децата ни“, коментира Антоние Стоева.
Въпроси за болничното хранене
Случаят поставя по-широк въпрос за качеството на храната в лечебните заведения и за контрола върху грижите за най-малките пациенти.
За много родители темата за условията в болниците остава чувствителна, тъй като доверието в здравната система се гради не само върху медицинското лечение, но и върху ежедневните грижи за пациентите.
