Голяма промяна разтърсва новия сезон на Гласът на България – Владимир Ампов – Графа няма да бъде част от треньорския състав в предстоящото издание на шоуто.
Решението идва след последния му сезон като треньор в предаването по bTV и слага край на поредното му участие във формата.
Промяна в журито
Графа напуска шоуто за втори път в кариерата си, след като вече е бил треньор в четири последователни сезона между 2017 и 2020 година, а по-късно се завърна отново.
Сега обаче той окончателно отстъпва мястото си в новата конфигурация на журито.
Иван Лечев остава стабилната фигура
Една от малкото константи в новия сезон е Иван Лечев, който запазва мястото си и ще бъде част от шоуто за девета поредна година.
Той остава най-дългогодишният треньор в българската версия на формата.
Меди влиза в журито
На мястото на промяната влиза ново лице – Меди, който ще бъде един от новите треньори в предстоящия сезон.
С това той се превръща в най-младия мъж, заемал подобна роля в историята на предаването у нас.
Защо Графа си тръгва
Още при обявяването на новия състав на журито стана ясно, че балансът в треньорския панел се променя.
Досегашната позиция на Графа като „младия мъжки треньор“ вече се заема от Меди, а вариант за негово преместване в друга роля не е реализиран.
Така съставът се оформя около нова комбинация от опит и свежи имена.
Какво следва за шоуто
Новият сезон на Гласът на България се очаква да бъде един от най-коментираните досега, именно заради промените в журито.
Напускането на Графа и включването на Меди вече се определя като една от най-големите промени във формата през последните години.
